Wersje

Wersja Data zmiany Autor Opis Akcje
2017-10-31 13:55:52  Małgorzata Torbicz

Utworzono artykuł 107437 o nazwie 'Tryb składania wniosków o wyrażenie zgody na cykliczne organizowanie zgromadzeń'

Podgląd
Zamknij
PolePrzedPo
idpuste107437
user_idpuste1924116
resource_idpuste924
namepusteTryb składania wniosków o wyrażenie zgody na cykliczne organizowanie zgromadzeń
category_idpuste23420
language_idpuste1
shortpusteInformacja dotycząca trybu składania wniosków do wojewody Lubelskiego
fullpuste

Zgodnie z art. 26a ust. 1 ustawy Prawo o zgromadzeniach, jeżeli zgromadzenia są organizowane przez tego samego organizatora w tym samym miejscu lub na tej samej trasie co najmniej 4 razy w roku według opracowanego terminarza lub co najmniej raz w roku w dniach świąt państwowych  i narodowych, a tego rodzaju wydarzenia odbywały się w ciągu ostatnich 3 lat, chociażby nie w formie zgromadzeń i miały na celu w szczególności uczczenie doniosłych i istotnych dla historii Rzeczypospolitej Polskiej wydarzeń, organizator może zwrócić się z wnioskiem do wojewody o wyrażenie zgody na cykliczne organizowanie tych zgromadzeń.

 

Wojewoda wydaje decyzje w przedmiocie zgody na cykliczne organizowanie zgromadzeń na terenie województwa lubelskiego.

 

Wniosek powinien zostać złożony nie później niż na 7 dni przed planowaną datą pierwszego z cyklu zgromadzeń (art. 26a ust 3 Prawa o zgromadzeniach).

We wniosku organizator zgromadzenia cyklicznego podaje (zgodnie z art. 10 ust. 1 i art. 26a ust. 2 ustawy Prawo o zgromadzeniach):

1) imię i nazwisko organizatora zgromadzenia, jego numer PESEL albo rodzaj i numer dokumentu tożsamości w przypadku osoby nieposiadającej numeru PESEL, adres do korespondencji, adres poczty elektronicznej i numer telefonu umożliwiające kontakt z nim, a w przypadku gdy organizatorem zgromadzenia jest osoba prawna lub inna organizacja - jej nazwę i adres siedziby oraz imię i nazwisko osoby składającej wniosek w imieniu organizatora zgromadzenia, jej numer PESEL albo rodzaj  i numer dokumentu tożsamości w przypadku osoby nieposiadającej numeru PESEL, adres  do korespondencji, adres poczty elektronicznej i numer telefonu umożliwiające kontakt z tą osobą,

2) imię i nazwisko przewodniczącego zgromadzenia, jego numer PESEL albo rodzaj i numer dokumentu tożsamości w przypadku osoby nieposiadającej numeru PESEL, adres do korespondencji, adres poczty elektronicznej i numer telefonu umożliwiające kontakt z nim,

3) uzasadnienie celu cyklicznego organizowania zgromadzeń,

4) cel zgromadzenia, w tym wskazanie spraw publicznych, których ma dotyczyć zgromadzenie,

5) liczbę zgromadzeń cyklicznych,

6) terminarz organizacji zgromadzeń cyklicznych ze wskazaniem dat,

7) godzinę i miejsce rozpoczęcia zgromadzenia, przewidywany czas trwania, przewidywaną liczbę uczestników oraz ewentualną trasę przejścia ze wskazaniem miejsca zakończenia zgromadzenia,

8) informację o środkach służących zapewnieniu pokojowego przebiegu zgromadzenia, o ile organizator zgromadzenia je zaplanował.

 

Ponadto do wniosku organizator dołącza (art. 10 ust. 2 i 3 Prawa o zgromadzeniach i część I pkt 53 załącznika do ustawy z dnia 16 listopada 2006 r. o opłacie skarbowej):

- pisemną zgodę na przyjęcie obowiązków przewodniczącego zgromadzenia w przypadku jego wyznaczenia,

 

W przypadku wniesienia wniosku za pomocą środków komunikacji elektronicznej zamiast pisemnej zgody na przyjęcie obowiązków przewodniczącego zgromadzenia można dołączyć elektroniczną kopię tego dokumentu.

- zdjęcie organizatora zgromadzenia albo przewodniczącego zgromadzenia w przypadku jego wyznaczenia,

- potwierdzenie wniesienia opłaty skarbowej za wydanie decyzji w przedmiocie zgody na cykliczne organizowanie zgromadzeń w wysokości 10 zł.

 

Opłatę skarbową należy wnieść na konto Urzędu Miasta Lublin:

 95 1240 2092 9329 9200 0620 0000

 

z dopiskiem: opłata za wydanie decyzji w przedmiocie zgody na cykliczne organizowanie zgromadzeń wraz z podaniem imienia i nazwiska lub nazwy organizatora.

 

Numer  rachunku  bankowego  aktualny  na  dzień  15  października 2017 r. Na  stronie ciąży obowiązek sprawdzenia poprawności rachunku bankowego.

 

W przypadku zaś, gdy organizator występuje przez pełnomocnika, to zgodnie z art. 33 § 3 i 3a ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. Kodeks postępowania administracyjnego, pełnomocnik dołącza do wniosku oryginał lub urzędowo poświadczony odpis pełnomocnictwa. Adwokat, radca prawny, rzecznik patentowy, a także doradca podatkowy mogą sami uwierzytelnić odpis udzielonego im pełnomocnictwa oraz odpisy innych dokumentów wykazujących ich umocowanie. Jeżeli odpis pełnomocnictwa lub odpisy innych dokumentów wykazujących umocowanie zostały sporządzone w formie dokumentu elektronicznego, ich uwierzytelnienia dokonuje się przy użyciu mechanizmów określonych w art. 20a ust. 1 albo 2 ustawy z dnia 17 lutego 2005 r. o informatyzacji działalności podmiotów realizujących zadania publiczne. Odpisy pełnomocnictwa lub odpisy innych dokumentów wykazujących umocowanie uwierzytelniane elektronicznie sporządzane są w formatach danych określonych w przepisach wydanych na podstawie art. 18 pkt 1 tej ustawy.

 

Opłata skarbowa za dokument stwierdzający udzielenie pełnomocnictwa oraz jego odpis, wypis  lub kopia - od każdego stosunku pełnomocnictwa wynosi 17 zł (część IV załącznika do ustawy o opłacie skarbowej).

 

Wnioski spełniające przedstawione wyżej wymagania należy składać do Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie:

- za pośrednictwem Elektronicznej Platformy Usług Administracji Publicznej (ePUAP)
    na adres skrytki  Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie /luwwlublinie/ezd

-  na adres e-mail: poczta@lublin.uw.gov.pl

-   nr faksu: 81-74-24-102

-  korespondencyjnie lub osobiście: Lubelski Urząd Wojewódzki w Lublinie, ul. Spokojna 4, 20- 914 Lublin.

 

 

Wojewoda wydaje decyzję nie później niż na 5 dni przed planowanym terminem pierwszego z cyklu zgromadzeń, biorąc w szczególności pod uwagę okoliczność wcześniejszego organizowania zgromadzeń przez wnioskodawcę oraz cel cyklicznego organizowania zgromadzeń (art. 26b ust. 1 Prawa o zgromadzeniach).

Jednocześnie z wydaniem decyzji w przedmiocie zgody na cykliczne organizowanie zgromadzeń, Wojewoda Lubelski udostępnia informację o miejscu i terminach zgromadzeń organizowanych cyklicznie w Biuletynie Informacji Publicznej Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie. Informuje również o wydaniu decyzji organ gminy, na terenie której ma się odbyć zgromadzenie cykliczne   (art. 26b ust. 2 Prawa o zgromadzeniach).

 

Odwołanie od decyzji Wojewody Lubelskiego w przedmiocie zgody na cykliczne organizowanie zgromadzeń wnosi się bezpośrednio do Sądu Okręgowego w Lublinie w terminie 24 godzin od jej udostępnienia w Biuletynie Informacji Publicznej Lubelskiego  Urzędu Wojewódzkiego. Wniesienie odwołania nie wstrzymuje wykonania decyzji (zgodnie z art. 16 ust. 1 w związku z art. 26e ustawy  z dnia 24 lipca 2015 r. Prawo o zgromadzeniach).

 

Na podstawie decyzji wojewody, zgodnie z art. 26d Prawa o zgromadzeniach, zgromadzenia organizowane cyklicznie mogą odbywać się w okresie nie dłuższym niż 3 lata od przeprowadzenia pierwszego z cyklu zgromadzeń.

 

Na mocy art. 26c ust. 1 Prawa o zgromadzeniach, wojewoda wydaje decyzję o cofnięciu zgody  na cykliczne organizowanie zgromadzeń na wniosek: organizatora (pkt 1) lub jeżeli co najmniej dwukrotnie, w terminach określonych w terminarzu, o którym mowa w art. 26a ust. 1, nie zostały one zorganizowane (pkt 2). Przy czym, zgodnie z art. 26 c ust. 2 powyższej ustawy, przepisu ust. 1 pkt 2 nie stosuje się, jeżeli zgromadzenie nie mogło zostać zorganizowane z przyczyn niezależnych  od organizatora.

 

 

 

publishfrompuste2017-10-31 00:00:00
_activepuste1
slugpustetryb-skladania-wnioskow-o-wyrazenie-zgody-na-cykliczne-organizowanie-zgromadzen
2017-10-31 15:08:46  Małgorzata Torbicz
Podgląd
Zamknij
PolePrzedPo
2017-11-02 15:01:15  Małgorzata Torbicz

Pole full zmieniło wartość z '<p style="text-align: justify;"> Zgodnie z art. 26a ust. 1 ustawy Prawo o zgromadzeniach, jeżeli zgromadzenia są organizowane przez tego samego organizatora w tym samym miejscu lub na tej samej trasie co najmniej 4 razy w roku według opracowanego terminarza lub co najmniej raz w roku w dniach świąt państwowych&nbsp; i narodowych, a tego rodzaju wydarzenia odbywały się w ciągu ostatnich 3 lat, chociażby nie w formie zgromadzeń i miały na celu w szczeg&oacute;lności uczczenie doniosłych i istotnych dla historii Rzeczypospolitej Polskiej wydarzeń, organizator może zwr&oacute;cić się z wnioskiem do wojewody o wyrażenie zgody na cykliczne organizowanie tych zgromadzeń.</p> <p style="text-align: justify;"> &nbsp;</p> <p style="text-align: justify;"> Wojewoda wydaje decyzje w przedmiocie zgody na cykliczne organizowanie zgromadzeń na terenie wojew&oacute;dztwa lubelskiego.</p> <p style="text-align: justify;"> &nbsp;</p> <p style="text-align: justify;"> Wniosek powinien zostać złożony nie p&oacute;źniej niż na 7 dni przed planowaną datą pierwszego z cyklu zgromadzeń (art. 26a ust 3 <em>Prawa o zgromadzeniach</em>).</p> <p style="text-align: justify;"> We wniosku organizator zgromadzenia cyklicznego podaje (zgodnie z art. 10 ust. 1 i art. 26a ust. 2 ustawy <em>Prawo o zgromadzeniach</em>):</p> <p style="margin-left: 36pt; text-align: justify;"> 1) imię i nazwisko organizatora zgromadzenia, jego numer PESEL albo rodzaj i numer dokumentu tożsamości w przypadku osoby nieposiadającej numeru PESEL, adres do korespondencji, adres poczty elektronicznej i numer telefonu umożliwiające kontakt z nim, a w przypadku gdy organizatorem zgromadzenia jest osoba prawna lub inna organizacja - jej nazwę i adres siedziby oraz imię i nazwisko osoby składającej wniosek w imieniu organizatora zgromadzenia, jej numer PESEL albo rodzaj&nbsp; i numer dokumentu tożsamości w przypadku osoby nieposiadającej numeru PESEL, adres&nbsp; do korespondencji, adres poczty elektronicznej i numer telefonu umożliwiające kontakt z tą osobą,</p> <p style="margin-left: 36pt; text-align: justify;"> 2) imię i nazwisko przewodniczącego zgromadzenia, jego numer PESEL albo rodzaj i numer dokumentu tożsamości w przypadku osoby nieposiadającej numeru PESEL, adres do korespondencji, adres poczty elektronicznej i numer telefonu umożliwiające kontakt z nim,</p> <p style="margin-left: 36pt; text-align: justify;"> 3) uzasadnienie celu cyklicznego organizowania zgromadzeń,</p> <p style="margin-left: 36pt; text-align: justify;"> 4) cel zgromadzenia, w tym wskazanie spraw publicznych, kt&oacute;rych ma dotyczyć zgromadzenie,</p> <p style="margin-left: 36pt; text-align: justify;"> 5) liczbę zgromadzeń cyklicznych,</p> <p style="margin-left: 36pt; text-align: justify;"> 6) terminarz organizacji zgromadzeń cyklicznych ze wskazaniem dat,</p> <p style="margin-left: 36pt; text-align: justify;"> 7) godzinę i miejsce rozpoczęcia zgromadzenia, przewidywany czas trwania, przewidywaną liczbę uczestnik&oacute;w oraz ewentualną trasę przejścia ze wskazaniem miejsca zakończenia zgromadzenia,</p> <p style="margin-left: 36pt; text-align: justify;"> 8) informację o środkach służących zapewnieniu pokojowego przebiegu zgromadzenia, o ile organizator zgromadzenia je zaplanował.</p> <p style="text-align: justify;"> &nbsp;</p> <p style="text-align: justify;"> Ponadto do wniosku organizator dołącza (art. 10 ust. 2 i 3 Prawa o zgromadzeniach i część I pkt 53 załącznika do ustawy z dnia 16 listopada 2006 r. o opłacie skarbowej):</p> <p style="text-align: justify;"> - pisemną zgodę na przyjęcie obowiązk&oacute;w przewodniczącego zgromadzenia w przypadku jego wyznaczenia,</p> <p style="text-align: justify;"> &nbsp;</p> <p style="text-align: justify;"> W przypadku wniesienia wniosku za pomocą środk&oacute;w komunikacji elektronicznej zamiast pisemnej zgody na przyjęcie obowiązk&oacute;w przewodniczącego zgromadzenia można dołączyć elektroniczną kopię tego dokumentu.</p> <p style="text-align: justify;"> - zdjęcie organizatora zgromadzenia albo przewodniczącego zgromadzenia w przypadku jego wyznaczenia,</p> <p style="text-align: justify;"> - potwierdzenie wniesienia opłaty skarbowej za wydanie decyzji w przedmiocie zgody na cykliczne organizowanie zgromadzeń w wysokości 10 zł.</p> <p style="text-align: justify;"> &nbsp;</p> <p style="text-align: justify;"> Opłatę skarbową należy wnieść na konto Urzędu Miasta Lublin:</p> <p style="text-align: justify;"> <strong>&nbsp;95 1240 2092 9329 9200 0620 0000</strong></p> <p style="text-align: justify;"> &nbsp;</p> <p style="text-align: justify;"> z dopiskiem: opłata za wydanie decyzji w przedmiocie zgody na cykliczne organizowanie zgromadzeń wraz z podaniem imienia i nazwiska lub nazwy organizatora.</p> <p style="text-align: justify;"> &nbsp;</p> <p style="text-align: justify;"> <em>Numer &nbsp;rachunku &nbsp;bankowego &nbsp;aktualny &nbsp;na &nbsp;dzień &nbsp;15 &nbsp;października 2017 r. Na &nbsp;stronie ciąży obowiązek sprawdzenia poprawności rachunku bankowego.</em></p> <p style="text-align: justify;"> &nbsp;</p> <p style="text-align: justify;"> W przypadku zaś, gdy organizator występuje przez pełnomocnika, to zgodnie z art. 33 &sect; 3 i 3a ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. Kodeks postępowania administracyjnego, pełnomocnik dołącza do wniosku oryginał lub urzędowo poświadczony odpis pełnomocnictwa. Adwokat, radca prawny, rzecznik patentowy, a także doradca podatkowy mogą sami uwierzytelnić odpis udzielonego im pełnomocnictwa oraz odpisy innych dokument&oacute;w wykazujących ich umocowanie. Jeżeli odpis pełnomocnictwa lub odpisy innych dokument&oacute;w wykazujących umocowanie zostały sporządzone w formie dokumentu elektronicznego, ich uwierzytelnienia dokonuje się przy użyciu mechanizm&oacute;w określonych w art. 20a ust. 1 albo 2 ustawy z dnia 17 lutego 2005 r. o informatyzacji działalności podmiot&oacute;w realizujących zadania publiczne. Odpisy pełnomocnictwa lub odpisy innych dokument&oacute;w wykazujących umocowanie uwierzytelniane elektronicznie sporządzane są w formatach danych określonych w przepisach wydanych na podstawie art. 18 pkt 1 tej ustawy.</p> <p style="text-align: justify;"> &nbsp;</p> <p style="text-align: justify;"> Opłata skarbowa za dokument stwierdzający udzielenie pełnomocnictwa oraz jego odpis, wypis&nbsp; lub kopia - od każdego stosunku pełnomocnictwa wynosi 17 zł (część IV załącznika do ustawy o opłacie skarbowej).</p> <p style="text-align: justify;"> &nbsp;</p> <p style="text-align: justify;"> Wnioski spełniające przedstawione wyżej wymagania należy składać do Lubelskiego Urzędu Wojew&oacute;dzkiego w Lublinie:</p> <p style="text-align: justify;"> - za pośrednictwem Elektronicznej Platformy Usług Administracji Publicznej (ePUAP)<br /> &nbsp;&nbsp;&nbsp; na adres skrytki &nbsp;Lubelskiego Urzędu Wojew&oacute;dzkiego w Lublinie <strong>/luwwlublinie/ezd</strong></p> <p style="text-align: justify;"> - &nbsp;na adres e-mail: <strong>poczta@</strong><strong><a href="mailto:poczta@lublin.uw.gov.pl">lublin.uw.gov.pl</a></strong></p> <p style="text-align: justify;"> - &nbsp;&nbsp;nr faksu: <strong>81-74-24-102</strong></p> <p style="text-align: justify;"> -&nbsp; korespondencyjnie lub osobiście: Lubelski Urząd Wojew&oacute;dzki w Lublinie, ul. Spokojna 4, 20- 914 Lublin.</p> <p style="text-align: justify;"> &nbsp;</p> <p style="text-align: justify;"> &nbsp;</p> <p style="text-align: justify;"> Wojewoda wydaje decyzję nie p&oacute;źniej niż na 5 dni przed planowanym terminem pierwszego z cyklu zgromadzeń, biorąc w szczeg&oacute;lności pod uwagę okoliczność wcześniejszego organizowania zgromadzeń przez wnioskodawcę oraz cel cyklicznego organizowania zgromadzeń (art. 26b ust. 1 <em>Prawa o zgromadzeniach</em>).</p> <p style="text-align: justify;"> Jednocześnie z wydaniem decyzji w przedmiocie zgody na cykliczne organizowanie zgromadzeń, Wojewoda Lubelski udostępnia informację o miejscu i terminach zgromadzeń organizowanych cyklicznie w Biuletynie Informacji Publicznej Lubelskiego Urzędu Wojew&oacute;dzkiego w Lublinie. Informuje r&oacute;wnież o wydaniu decyzji organ gminy, na terenie kt&oacute;rej ma się odbyć zgromadzenie cykliczne&nbsp; &nbsp;(art. 26b ust. 2 Prawa o zgromadzeniach).</p> <p style="text-align: justify;"> &nbsp;</p> <p style="text-align: justify;"> Odwołanie od decyzji Wojewody Lubelskiego w przedmiocie zgody na cykliczne organizowanie zgromadzeń wnosi się bezpośrednio do Sądu Okręgowego w Lublinie w terminie 24 godzin od jej udostępnienia w Biuletynie Informacji Publicznej Lubelskiego &nbsp;Urzędu Wojew&oacute;dzkiego. Wniesienie odwołania nie wstrzymuje wykonania decyzji (zgodnie z art. 16 ust. 1 w związku z art. 26e ustawy &nbsp;z dnia 24 lipca 2015 r. <em>Prawo o zgromadzeniach</em>).</p> <p style="text-align: justify;"> &nbsp;</p> <p style="text-align: justify;"> Na podstawie decyzji wojewody, zgodnie z art. 26d Prawa o zgromadzeniach, zgromadzenia organizowane cyklicznie mogą odbywać się w okresie nie dłuższym niż 3 lata od przeprowadzenia pierwszego z cyklu zgromadzeń.</p> <p style="text-align: justify;"> &nbsp;</p> <p style="text-align: justify;"> Na mocy art. 26c ust. 1 Prawa o zgromadzeniach, wojewoda wydaje decyzję o cofnięciu zgody &nbsp;na cykliczne organizowanie zgromadzeń na wniosek: organizatora (pkt 1) lub jeżeli co najmniej dwukrotnie, w terminach określonych w terminarzu, o kt&oacute;rym mowa w art. 26a ust. 1, nie zostały one zorganizowane (pkt 2). Przy czym, zgodnie z art. 26 c ust. 2 powyższej ustawy, przepisu ust. 1 pkt 2 nie stosuje się, jeżeli zgromadzenie nie mogło zostać zorganizowane z przyczyn niezależnych&nbsp; od organizatora.</p> <p style="margin-left:36.0pt;"> &nbsp;</p> <p style="margin-left:36.0pt;"> &nbsp;</p> <p style="margin-left:36.0pt;"> &nbsp;</p> ' na '<p style="text-align: justify;"> Zgodnie z art. 26a ust. 1 ustawy Prawo o zgromadzeniach, jeżeli zgromadzenia są organizowane przez tego samego organizatora w tym samym miejscu lub na tej samej trasie co najmniej 4 razy w roku według opracowanego terminarza lub co najmniej raz w roku w dniach świąt państwowych&nbsp; i narodowych, a tego rodzaju wydarzenia odbywały się w ciągu ostatnich 3 lat, chociażby nie w formie zgromadzeń i miały na celu w szczeg&oacute;lności uczczenie doniosłych i istotnych dla historii Rzeczypospolitej Polskiej wydarzeń, organizator może zwr&oacute;cić się z wnioskiem do wojewody o wyrażenie zgody na cykliczne organizowanie tych zgromadzeń.</p> <p style="text-align: justify;"> &nbsp;</p> <p style="text-align: justify;"> Wojewoda wydaje decyzje w przedmiocie zgody na cykliczne organizowanie zgromadzeń na terenie wojew&oacute;dztwa lubelskiego.</p> <p style="text-align: justify;"> &nbsp;</p> <p style="text-align: justify;"> Wniosek powinien zostać złożony nie p&oacute;źniej niż na 7 dni przed planowaną datą pierwszego z cyklu zgromadzeń (art. 26a ust 3 <em>Prawa o zgromadzeniach</em>).</p> <p style="margin-left: 36pt; text-align: justify;"> We wniosku organizator zgromadzenia cyklicznego podaje (zgodnie z art. 10 ust. 1 i art. 26a ust. 2 ustawy <em>Prawo o zgromadzeniach</em>):</p> <ol> <li style="margin-left: 36pt; text-align: justify;"> Imię i nazwisko organizatora zgromadzenia, jego numer PESEL albo rodzaj i numer dokumentu tożsamości w przypadku osoby nieposiadającej numeru PESEL, adres do korespondencji, adres poczty elektronicznej i numer telefonu umożliwiające kontakt z nim, a w przypadku gdy organizatorem zgromadzenia jest osoba prawna lub inna organizacja - jej nazwę i adres siedziby oraz imię i nazwisko osoby składającej wniosek w imieniu organizatora zgromadzenia, jej numer PESEL albo rodzaj&nbsp; i numer dokumentu tożsamości w przypadku osoby nieposiadającej numeru PESEL, adres&nbsp; do korespondencji, adres poczty elektronicznej i numer telefonu umożliwiające kontakt z tą osobą,</li> <li style="margin-left: 36pt; text-align: justify;"> Imię i nazwisko przewodniczącego zgromadzenia, jego numer PESEL albo rodzaj i numer dokumentu tożsamości w przypadku osoby nieposiadającej numeru PESEL, adres do korespondencji, adres poczty elektronicznej i numer telefonu umożliwiające kontakt z nim,</li> <li style="margin-left: 36pt; text-align: justify;"> Uzasadnienie celu cyklicznego organizowania zgromadzeń,</li> <li style="margin-left: 36pt; text-align: justify;"> Cel zgromadzenia, w tym wskazanie spraw publicznych, kt&oacute;rych ma dotyczyć zgromadzenie,</li> <li style="margin-left: 36pt; text-align: justify;"> Liczbę zgromadzeń cyklicznych,</li> <li style="margin-left: 36pt; text-align: justify;"> Terminarz organizacji zgromadzeń cyklicznych ze wskazaniem dat,</li> <li style="margin-left: 36pt; text-align: justify;"> Godzinę i miejsce rozpoczęcia zgromadzenia, przewidywany czas trwania, przewidywaną liczbę uczestnik&oacute;w oraz ewentualną trasę przejścia ze wskazaniem miejsca zakończenia zgromadzenia,</li> <li style="margin-left: 36pt; text-align: justify;"> Informację o środkach służących zapewnieniu pokojowego przebiegu zgromadzenia, o ile organizator zgromadzenia je zaplanował.</li> </ol> <p style="text-align: justify;"> &nbsp;</p> <p style="text-align: justify;"> Ponadto do wniosku organizator dołącza (art. 10 ust. 2 i 3 Prawa o zgromadzeniach i część I pkt 53 załącznika do ustawy z dnia 16 listopada 2006 r. o opłacie skarbowej):</p> <p style="text-align: justify;"> - pisemną zgodę na przyjęcie obowiązk&oacute;w przewodniczącego zgromadzenia w przypadku jego wyznaczenia.</p> <p style="text-align: justify;"> &nbsp;</p> <p style="text-align: justify;"> W przypadku wniesienia wniosku za pomocą środk&oacute;w komunikacji elektronicznej zamiast pisemnej zgody na przyjęcie obowiązk&oacute;w przewodniczącego zgromadzenia, można dołączyć elektroniczną kopię tego dokumentu:</p> <p style="text-align: justify;"> - zdjęcie organizatora zgromadzenia albo przewodniczącego zgromadzenia w przypadku jego wyznaczenia,</p> <p style="text-align: justify;"> - potwierdzenie wniesienia opłaty skarbowej za wydanie decyzji w przedmiocie zgody na cykliczne organizowanie zgromadzeń w wysokości 10 zł.</p> <p style="text-align: justify;"> &nbsp;</p> <p style="text-align: justify;"> Opłatę skarbową należy wnieść na konto Urzędu Miasta Lublin:</p> <p style="text-align: justify;"> <strong>&nbsp;95 1240 2092 9329 9200 0620 0000</strong></p> <p style="text-align: justify;"> &nbsp;</p> <p style="text-align: justify;"> z dopiskiem: opłata za wydanie decyzji w przedmiocie zgody na cykliczne organizowanie zgromadzeń wraz z podaniem imienia i nazwiska lub nazwy organizatora.</p> <p style="text-align: justify;"> &nbsp;</p> <p style="text-align: justify;"> <em>Numer &nbsp;rachunku &nbsp;bankowego &nbsp;aktualny &nbsp;na &nbsp;dzień &nbsp;15 &nbsp;października 2017 r. Na &nbsp;stronie ciąży obowiązek sprawdzenia poprawności rachunku bankowego.</em></p> <p style="text-align: justify;"> &nbsp;</p> <p style="text-align: justify;"> W przypadku zaś, gdy organizator występuje przez pełnomocnika, to zgodnie z art. 33 &sect; 3 i 3a ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. Kodeks postępowania administracyjnego, pełnomocnik dołącza do wniosku oryginał lub urzędowo poświadczony odpis pełnomocnictwa. Adwokat, radca prawny, rzecznik patentowy, a także doradca podatkowy mogą sami uwierzytelnić odpis udzielonego im pełnomocnictwa oraz odpisy innych dokument&oacute;w wykazujących ich umocowanie. Jeżeli odpis pełnomocnictwa lub odpisy innych dokument&oacute;w wykazujących umocowanie zostały sporządzone w formie dokumentu elektronicznego, ich uwierzytelnienia dokonuje się przy użyciu mechanizm&oacute;w określonych w art. 20a ust. 1 albo 2 ustawy z dnia 17 lutego 2005 r. o informatyzacji działalności podmiot&oacute;w realizujących zadania publiczne. Odpisy pełnomocnictwa lub odpisy innych dokument&oacute;w wykazujących umocowanie uwierzytelniane elektronicznie sporządzane są w formatach danych określonych w przepisach wydanych na podstawie art. 18 pkt 1 tej ustawy.</p> <p style="text-align: justify;"> &nbsp;</p> <p style="text-align: justify;"> Opłata skarbowa za dokument stwierdzający udzielenie pełnomocnictwa oraz jego odpis, wypis&nbsp; lub kopia - od każdego stosunku pełnomocnictwa wynosi 17 zł (część IV załącznika do ustawy o opłacie skarbowej).</p> <p style="text-align: justify;"> &nbsp;</p> <p style="text-align: justify;"> Wnioski spełniające przedstawione wyżej wymagania należy składać do Lubelskiego Urzędu Wojew&oacute;dzkiego w Lublinie:</p> <p style="text-align: justify;"> - za pośrednictwem Elektronicznej Platformy Usług Administracji Publicznej (ePUAP) na adres skrytki &nbsp;Lubelskiego Urzędu Wojew&oacute;dzkiego w Lublinie <strong>/luwwlublinie/ezd</strong></p> <p style="text-align: justify;"> - &nbsp;na adres e-mail: <span style="color:#0000ff;"><u>poczta@</u></span><u><a href="mailto:poczta@lublin.uw.gov.pl"><span style="color:#0000ff;">lublin.uw.gov.pl</span></a></u></p> <p style="text-align: justify;"> - &nbsp;&nbsp;nr faksu: <strong>81-74-24-102</strong></p> <p style="text-align: justify;"> -&nbsp; korespondencyjnie lub osobiście: Lubelski Urząd Wojew&oacute;dzki w Lublinie, ul. Spokojna 4, 20- 914 Lublin.</p> <p style="text-align: justify;"> &nbsp;</p> <p style="text-align: justify;"> &nbsp;</p> <p style="text-align: justify;"> Wojewoda wydaje decyzję nie p&oacute;źniej niż na 5 dni przed planowanym terminem pierwszego z cyklu zgromadzeń, biorąc w szczeg&oacute;lności pod uwagę okoliczność wcześniejszego organizowania zgromadzeń przez wnioskodawcę oraz cel cyklicznego organizowania zgromadzeń (art. 26b ust. 1 <em>Prawa o zgromadzeniach</em>).</p> <p style="text-align: justify;"> Jednocześnie z wydaniem decyzji w przedmiocie zgody na cykliczne organizowanie zgromadzeń, Wojewoda Lubelski udostępnia informację o miejscu i terminach zgromadzeń organizowanych cyklicznie w Biuletynie Informacji Publicznej Lubelskiego Urzędu Wojew&oacute;dzkiego w Lublinie. Informuje r&oacute;wnież o wydaniu decyzji organ gminy, na terenie kt&oacute;rej ma się odbyć zgromadzenie cykliczne&nbsp; &nbsp;(art. 26b ust. 2 Prawa o zgromadzeniach).</p> <p style="text-align: justify;"> &nbsp;</p> <p style="text-align: justify;"> Odwołanie od decyzji Wojewody Lubelskiego w przedmiocie zgody na cykliczne organizowanie zgromadzeń wnosi się bezpośrednio do Sądu Okręgowego w Lublinie w terminie 24 godzin od jej udostępnienia w Biuletynie Informacji Publicznej Lubelskiego &nbsp;Urzędu Wojew&oacute;dzkiego. Wniesienie odwołania nie wstrzymuje wykonania decyzji (zgodnie z art. 16 ust. 1 w związku z art. 26e ustawy &nbsp;z dnia 24 lipca 2015 r. <em>Prawo o zgromadzeniach</em>).</p> <p style="text-align: justify;"> &nbsp;</p> <p style="text-align: justify;"> Na podstawie decyzji wojewody, zgodnie z art. 26d Prawa o zgromadzeniach, zgromadzenia organizowane cyklicznie mogą odbywać się w okresie nie dłuższym niż 3 lata od przeprowadzenia pierwszego z cyklu zgromadzeń.</p> <p style="text-align: justify;"> &nbsp;</p> <p style="text-align: justify;"> Na mocy art. 26c ust. 1 Prawa o zgromadzeniach, wojewoda wydaje decyzję o cofnięciu zgody &nbsp;na cykliczne organizowanie zgromadzeń na wniosek: organizatora (pkt 1) lub jeżeli co najmniej dwukrotnie, w terminach określonych w terminarzu, o kt&oacute;rym mowa w art. 26a ust. 1, nie zostały one zorganizowane (pkt 2). Przy czym, zgodnie z art. 26 c ust. 2 powyższej ustawy, przepisu ust. 1 pkt 2 nie stosuje się, jeżeli zgromadzenie nie mogło zostać zorganizowane z przyczyn niezależnych&nbsp; od organizatora.</p> <p style="margin-left:36.0pt;"> &nbsp;</p> <p style="margin-left:36.0pt;"> &nbsp;</p> <p style="margin-left:36.0pt;"> &nbsp;</p> '

Podgląd
Zamknij
PolePrzedPo
full

Zgodnie z art. 26a ust. 1 ustawy Prawo o zgromadzeniach, jeżeli zgromadzenia są organizowane przez tego samego organizatora w tym samym miejscu lub na tej samej trasie co najmniej 4 razy w roku według opracowanego terminarza lub co najmniej raz w roku w dniach świąt państwowych  i narodowych, a tego rodzaju wydarzenia odbywały się w ciągu ostatnich 3 lat, chociażby nie w formie zgromadzeń i miały na celu w szczególności uczczenie doniosłych i istotnych dla historii Rzeczypospolitej Polskiej wydarzeń, organizator może zwrócić się z wnioskiem do wojewody o wyrażenie zgody na cykliczne organizowanie tych zgromadzeń.

 

Wojewoda wydaje decyzje w przedmiocie zgody na cykliczne organizowanie zgromadzeń na terenie województwa lubelskiego.

 

Wniosek powinien zostać złożony nie później niż na 7 dni przed planowaną datą pierwszego z cyklu zgromadzeń (art. 26a ust 3 Prawa o zgromadzeniach).

We wniosku organizator zgromadzenia cyklicznego podaje (zgodnie z art. 10 ust. 1 i art. 26a ust. 2 ustawy Prawo o zgromadzeniach):

1) imię i nazwisko organizatora zgromadzenia, jego numer PESEL albo rodzaj i numer dokumentu tożsamości w przypadku osoby nieposiadającej numeru PESEL, adres do korespondencji, adres poczty elektronicznej i numer telefonu umożliwiające kontakt z nim, a w przypadku gdy organizatorem zgromadzenia jest osoba prawna lub inna organizacja - jej nazwę i adres siedziby oraz imię i nazwisko osoby składającej wniosek w imieniu organizatora zgromadzenia, jej numer PESEL albo rodzaj  i numer dokumentu tożsamości w przypadku osoby nieposiadającej numeru PESEL, adres  do korespondencji, adres poczty elektronicznej i numer telefonu umożliwiające kontakt z tą osobą,

2) imię i nazwisko przewodniczącego zgromadzenia, jego numer PESEL albo rodzaj i numer dokumentu tożsamości w przypadku osoby nieposiadającej numeru PESEL, adres do korespondencji, adres poczty elektronicznej i numer telefonu umożliwiające kontakt z nim,

3) uzasadnienie celu cyklicznego organizowania zgromadzeń,

4) cel zgromadzenia, w tym wskazanie spraw publicznych, których ma dotyczyć zgromadzenie,

5) liczbę zgromadzeń cyklicznych,

6) terminarz organizacji zgromadzeń cyklicznych ze wskazaniem dat,

7) godzinę i miejsce rozpoczęcia zgromadzenia, przewidywany czas trwania, przewidywaną liczbę uczestników oraz ewentualną trasę przejścia ze wskazaniem miejsca zakończenia zgromadzenia,

8) informację o środkach służących zapewnieniu pokojowego przebiegu zgromadzenia, o ile organizator zgromadzenia je zaplanował.

 

Ponadto do wniosku organizator dołącza (art. 10 ust. 2 i 3 Prawa o zgromadzeniach i część I pkt 53 załącznika do ustawy z dnia 16 listopada 2006 r. o opłacie skarbowej):

- pisemną zgodę na przyjęcie obowiązków przewodniczącego zgromadzenia w przypadku jego wyznaczenia,

 

W przypadku wniesienia wniosku za pomocą środków komunikacji elektronicznej zamiast pisemnej zgody na przyjęcie obowiązków przewodniczącego zgromadzenia można dołączyć elektroniczną kopię tego dokumentu.

- zdjęcie organizatora zgromadzenia albo przewodniczącego zgromadzenia w przypadku jego wyznaczenia,

- potwierdzenie wniesienia opłaty skarbowej za wydanie decyzji w przedmiocie zgody na cykliczne organizowanie zgromadzeń w wysokości 10 zł.

 

Opłatę skarbową należy wnieść na konto Urzędu Miasta Lublin:

 95 1240 2092 9329 9200 0620 0000

 

z dopiskiem: opłata za wydanie decyzji w przedmiocie zgody na cykliczne organizowanie zgromadzeń wraz z podaniem imienia i nazwiska lub nazwy organizatora.

 

Numer  rachunku  bankowego  aktualny  na  dzień  15  października 2017 r. Na  stronie ciąży obowiązek sprawdzenia poprawności rachunku bankowego.

 

W przypadku zaś, gdy organizator występuje przez pełnomocnika, to zgodnie z art. 33 § 3 i 3a ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. Kodeks postępowania administracyjnego, pełnomocnik dołącza do wniosku oryginał lub urzędowo poświadczony odpis pełnomocnictwa. Adwokat, radca prawny, rzecznik patentowy, a także doradca podatkowy mogą sami uwierzytelnić odpis udzielonego im pełnomocnictwa oraz odpisy innych dokumentów wykazujących ich umocowanie. Jeżeli odpis pełnomocnictwa lub odpisy innych dokumentów wykazujących umocowanie zostały sporządzone w formie dokumentu elektronicznego, ich uwierzytelnienia dokonuje się przy użyciu mechanizmów określonych w art. 20a ust. 1 albo 2 ustawy z dnia 17 lutego 2005 r. o informatyzacji działalności podmiotów realizujących zadania publiczne. Odpisy pełnomocnictwa lub odpisy innych dokumentów wykazujących umocowanie uwierzytelniane elektronicznie sporządzane są w formatach danych określonych w przepisach wydanych na podstawie art. 18 pkt 1 tej ustawy.

 

Opłata skarbowa za dokument stwierdzający udzielenie pełnomocnictwa oraz jego odpis, wypis  lub kopia - od każdego stosunku pełnomocnictwa wynosi 17 zł (część IV załącznika do ustawy o opłacie skarbowej).

 

Wnioski spełniające przedstawione wyżej wymagania należy składać do Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie:

- za pośrednictwem Elektronicznej Platformy Usług Administracji Publicznej (ePUAP)
    na adres skrytki  Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie /luwwlublinie/ezd

-  na adres e-mail: poczta@lublin.uw.gov.pl

-   nr faksu: 81-74-24-102

-  korespondencyjnie lub osobiście: Lubelski Urząd Wojewódzki w Lublinie, ul. Spokojna 4, 20- 914 Lublin.

 

 

Wojewoda wydaje decyzję nie później niż na 5 dni przed planowanym terminem pierwszego z cyklu zgromadzeń, biorąc w szczególności pod uwagę okoliczność wcześniejszego organizowania zgromadzeń przez wnioskodawcę oraz cel cyklicznego organizowania zgromadzeń (art. 26b ust. 1 Prawa o zgromadzeniach).

Jednocześnie z wydaniem decyzji w przedmiocie zgody na cykliczne organizowanie zgromadzeń, Wojewoda Lubelski udostępnia informację o miejscu i terminach zgromadzeń organizowanych cyklicznie w Biuletynie Informacji Publicznej Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie. Informuje również o wydaniu decyzji organ gminy, na terenie której ma się odbyć zgromadzenie cykliczne   (art. 26b ust. 2 Prawa o zgromadzeniach).

 

Odwołanie od decyzji Wojewody Lubelskiego w przedmiocie zgody na cykliczne organizowanie zgromadzeń wnosi się bezpośrednio do Sądu Okręgowego w Lublinie w terminie 24 godzin od jej udostępnienia w Biuletynie Informacji Publicznej Lubelskiego  Urzędu Wojewódzkiego. Wniesienie odwołania nie wstrzymuje wykonania decyzji (zgodnie z art. 16 ust. 1 w związku z art. 26e ustawy  z dnia 24 lipca 2015 r. Prawo o zgromadzeniach).

 

Na podstawie decyzji wojewody, zgodnie z art. 26d Prawa o zgromadzeniach, zgromadzenia organizowane cyklicznie mogą odbywać się w okresie nie dłuższym niż 3 lata od przeprowadzenia pierwszego z cyklu zgromadzeń.

 

Na mocy art. 26c ust. 1 Prawa o zgromadzeniach, wojewoda wydaje decyzję o cofnięciu zgody  na cykliczne organizowanie zgromadzeń na wniosek: organizatora (pkt 1) lub jeżeli co najmniej dwukrotnie, w terminach określonych w terminarzu, o którym mowa w art. 26a ust. 1, nie zostały one zorganizowane (pkt 2). Przy czym, zgodnie z art. 26 c ust. 2 powyższej ustawy, przepisu ust. 1 pkt 2 nie stosuje się, jeżeli zgromadzenie nie mogło zostać zorganizowane z przyczyn niezależnych  od organizatora.

 

 

 

Zgodnie z art. 26a ust. 1 ustawy Prawo o zgromadzeniach, jeżeli zgromadzenia są organizowane przez tego samego organizatora w tym samym miejscu lub na tej samej trasie co najmniej 4 razy w roku według opracowanego terminarza lub co najmniej raz w roku w dniach świąt państwowych  i narodowych, a tego rodzaju wydarzenia odbywały się w ciągu ostatnich 3 lat, chociażby nie w formie zgromadzeń i miały na celu w szczególności uczczenie doniosłych i istotnych dla historii Rzeczypospolitej Polskiej wydarzeń, organizator może zwrócić się z wnioskiem do wojewody o wyrażenie zgody na cykliczne organizowanie tych zgromadzeń.

 

Wojewoda wydaje decyzje w przedmiocie zgody na cykliczne organizowanie zgromadzeń na terenie województwa lubelskiego.

 

Wniosek powinien zostać złożony nie później niż na 7 dni przed planowaną datą pierwszego z cyklu zgromadzeń (art. 26a ust 3 Prawa o zgromadzeniach).

We wniosku organizator zgromadzenia cyklicznego podaje (zgodnie z art. 10 ust. 1 i art. 26a ust. 2 ustawy Prawo o zgromadzeniach):

  1. Imię i nazwisko organizatora zgromadzenia, jego numer PESEL albo rodzaj i numer dokumentu tożsamości w przypadku osoby nieposiadającej numeru PESEL, adres do korespondencji, adres poczty elektronicznej i numer telefonu umożliwiające kontakt z nim, a w przypadku gdy organizatorem zgromadzenia jest osoba prawna lub inna organizacja - jej nazwę i adres siedziby oraz imię i nazwisko osoby składającej wniosek w imieniu organizatora zgromadzenia, jej numer PESEL albo rodzaj  i numer dokumentu tożsamości w przypadku osoby nieposiadającej numeru PESEL, adres  do korespondencji, adres poczty elektronicznej i numer telefonu umożliwiające kontakt z tą osobą,
  2. Imię i nazwisko przewodniczącego zgromadzenia, jego numer PESEL albo rodzaj i numer dokumentu tożsamości w przypadku osoby nieposiadającej numeru PESEL, adres do korespondencji, adres poczty elektronicznej i numer telefonu umożliwiające kontakt z nim,
  3. Uzasadnienie celu cyklicznego organizowania zgromadzeń,
  4. Cel zgromadzenia, w tym wskazanie spraw publicznych, których ma dotyczyć zgromadzenie,
  5. Liczbę zgromadzeń cyklicznych,
  6. Terminarz organizacji zgromadzeń cyklicznych ze wskazaniem dat,
  7. Godzinę i miejsce rozpoczęcia zgromadzenia, przewidywany czas trwania, przewidywaną liczbę uczestników oraz ewentualną trasę przejścia ze wskazaniem miejsca zakończenia zgromadzenia,
  8. Informację o środkach służących zapewnieniu pokojowego przebiegu zgromadzenia, o ile organizator zgromadzenia je zaplanował.

 

Ponadto do wniosku organizator dołącza (art. 10 ust. 2 i 3 Prawa o zgromadzeniach i część I pkt 53 załącznika do ustawy z dnia 16 listopada 2006 r. o opłacie skarbowej):

- pisemną zgodę na przyjęcie obowiązków przewodniczącego zgromadzenia w przypadku jego wyznaczenia.

 

W przypadku wniesienia wniosku za pomocą środków komunikacji elektronicznej zamiast pisemnej zgody na przyjęcie obowiązków przewodniczącego zgromadzenia, można dołączyć elektroniczną kopię tego dokumentu:

- zdjęcie organizatora zgromadzenia albo przewodniczącego zgromadzenia w przypadku jego wyznaczenia,

- potwierdzenie wniesienia opłaty skarbowej za wydanie decyzji w przedmiocie zgody na cykliczne organizowanie zgromadzeń w wysokości 10 zł.

 

Opłatę skarbową należy wnieść na konto Urzędu Miasta Lublin:

 95 1240 2092 9329 9200 0620 0000

 

z dopiskiem: opłata za wydanie decyzji w przedmiocie zgody na cykliczne organizowanie zgromadzeń wraz z podaniem imienia i nazwiska lub nazwy organizatora.

 

Numer  rachunku  bankowego  aktualny  na  dzień  15  października 2017 r. Na  stronie ciąży obowiązek sprawdzenia poprawności rachunku bankowego.

 

W przypadku zaś, gdy organizator występuje przez pełnomocnika, to zgodnie z art. 33 § 3 i 3a ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. Kodeks postępowania administracyjnego, pełnomocnik dołącza do wniosku oryginał lub urzędowo poświadczony odpis pełnomocnictwa. Adwokat, radca prawny, rzecznik patentowy, a także doradca podatkowy mogą sami uwierzytelnić odpis udzielonego im pełnomocnictwa oraz odpisy innych dokumentów wykazujących ich umocowanie. Jeżeli odpis pełnomocnictwa lub odpisy innych dokumentów wykazujących umocowanie zostały sporządzone w formie dokumentu elektronicznego, ich uwierzytelnienia dokonuje się przy użyciu mechanizmów określonych w art. 20a ust. 1 albo 2 ustawy z dnia 17 lutego 2005 r. o informatyzacji działalności podmiotów realizujących zadania publiczne. Odpisy pełnomocnictwa lub odpisy innych dokumentów wykazujących umocowanie uwierzytelniane elektronicznie sporządzane są w formatach danych określonych w przepisach wydanych na podstawie art. 18 pkt 1 tej ustawy.

 

Opłata skarbowa za dokument stwierdzający udzielenie pełnomocnictwa oraz jego odpis, wypis  lub kopia - od każdego stosunku pełnomocnictwa wynosi 17 zł (część IV załącznika do ustawy o opłacie skarbowej).

 

Wnioski spełniające przedstawione wyżej wymagania należy składać do Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie:

- za pośrednictwem Elektronicznej Platformy Usług Administracji Publicznej (ePUAP) na adres skrytki  Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie /luwwlublinie/ezd

-  na adres e-mail: poczta@lublin.uw.gov.pl

-   nr faksu: 81-74-24-102

-  korespondencyjnie lub osobiście: Lubelski Urząd Wojewódzki w Lublinie, ul. Spokojna 4, 20- 914 Lublin.

 

 

Wojewoda wydaje decyzję nie później niż na 5 dni przed planowanym terminem pierwszego z cyklu zgromadzeń, biorąc w szczególności pod uwagę okoliczność wcześniejszego organizowania zgromadzeń przez wnioskodawcę oraz cel cyklicznego organizowania zgromadzeń (art. 26b ust. 1 Prawa o zgromadzeniach).

Jednocześnie z wydaniem decyzji w przedmiocie zgody na cykliczne organizowanie zgromadzeń, Wojewoda Lubelski udostępnia informację o miejscu i terminach zgromadzeń organizowanych cyklicznie w Biuletynie Informacji Publicznej Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie. Informuje również o wydaniu decyzji organ gminy, na terenie której ma się odbyć zgromadzenie cykliczne   (art. 26b ust. 2 Prawa o zgromadzeniach).

 

Odwołanie od decyzji Wojewody Lubelskiego w przedmiocie zgody na cykliczne organizowanie zgromadzeń wnosi się bezpośrednio do Sądu Okręgowego w Lublinie w terminie 24 godzin od jej udostępnienia w Biuletynie Informacji Publicznej Lubelskiego  Urzędu Wojewódzkiego. Wniesienie odwołania nie wstrzymuje wykonania decyzji (zgodnie z art. 16 ust. 1 w związku z art. 26e ustawy  z dnia 24 lipca 2015 r. Prawo o zgromadzeniach).

 

Na podstawie decyzji wojewody, zgodnie z art. 26d Prawa o zgromadzeniach, zgromadzenia organizowane cyklicznie mogą odbywać się w okresie nie dłuższym niż 3 lata od przeprowadzenia pierwszego z cyklu zgromadzeń.

 

Na mocy art. 26c ust. 1 Prawa o zgromadzeniach, wojewoda wydaje decyzję o cofnięciu zgody  na cykliczne organizowanie zgromadzeń na wniosek: organizatora (pkt 1) lub jeżeli co najmniej dwukrotnie, w terminach określonych w terminarzu, o którym mowa w art. 26a ust. 1, nie zostały one zorganizowane (pkt 2). Przy czym, zgodnie z art. 26 c ust. 2 powyższej ustawy, przepisu ust. 1 pkt 2 nie stosuje się, jeżeli zgromadzenie nie mogło zostać zorganizowane z przyczyn niezależnych  od organizatora.

 

 

 

2017-11-07 14:55:51  Małgorzata Torbicz

Pole full zmieniło wartość z '<p style="text-align: justify;"> Zgodnie z art. 26a ust. 1 ustawy Prawo o zgromadzeniach, jeżeli zgromadzenia są organizowane przez tego samego organizatora w tym samym miejscu lub na tej samej trasie co najmniej 4 razy w roku według opracowanego terminarza lub co najmniej raz w roku w dniach świąt państwowych&nbsp; i narodowych, a tego rodzaju wydarzenia odbywały się w ciągu ostatnich 3 lat, chociażby nie w formie zgromadzeń i miały na celu w szczeg&oacute;lności uczczenie doniosłych i istotnych dla historii Rzeczypospolitej Polskiej wydarzeń, organizator może zwr&oacute;cić się z wnioskiem do wojewody o wyrażenie zgody na cykliczne organizowanie tych zgromadzeń.</p> <p style="text-align: justify;"> &nbsp;</p> <p style="text-align: justify;"> Wojewoda wydaje decyzje w przedmiocie zgody na cykliczne organizowanie zgromadzeń na terenie wojew&oacute;dztwa lubelskiego.</p> <p style="text-align: justify;"> &nbsp;</p> <p style="text-align: justify;"> Wniosek powinien zostać złożony nie p&oacute;źniej niż na 7 dni przed planowaną datą pierwszego z cyklu zgromadzeń (art. 26a ust 3 <em>Prawa o zgromadzeniach</em>).</p> <p style="margin-left: 36pt; text-align: justify;"> We wniosku organizator zgromadzenia cyklicznego podaje (zgodnie z art. 10 ust. 1 i art. 26a ust. 2 ustawy <em>Prawo o zgromadzeniach</em>):</p> <ol> <li style="margin-left: 36pt; text-align: justify;"> Imię i nazwisko organizatora zgromadzenia, jego numer PESEL albo rodzaj i numer dokumentu tożsamości w przypadku osoby nieposiadającej numeru PESEL, adres do korespondencji, adres poczty elektronicznej i numer telefonu umożliwiające kontakt z nim, a w przypadku gdy organizatorem zgromadzenia jest osoba prawna lub inna organizacja - jej nazwę i adres siedziby oraz imię i nazwisko osoby składającej wniosek w imieniu organizatora zgromadzenia, jej numer PESEL albo rodzaj&nbsp; i numer dokumentu tożsamości w przypadku osoby nieposiadającej numeru PESEL, adres&nbsp; do korespondencji, adres poczty elektronicznej i numer telefonu umożliwiające kontakt z tą osobą,</li> <li style="margin-left: 36pt; text-align: justify;"> Imię i nazwisko przewodniczącego zgromadzenia, jego numer PESEL albo rodzaj i numer dokumentu tożsamości w przypadku osoby nieposiadającej numeru PESEL, adres do korespondencji, adres poczty elektronicznej i numer telefonu umożliwiające kontakt z nim,</li> <li style="margin-left: 36pt; text-align: justify;"> Uzasadnienie celu cyklicznego organizowania zgromadzeń,</li> <li style="margin-left: 36pt; text-align: justify;"> Cel zgromadzenia, w tym wskazanie spraw publicznych, kt&oacute;rych ma dotyczyć zgromadzenie,</li> <li style="margin-left: 36pt; text-align: justify;"> Liczbę zgromadzeń cyklicznych,</li> <li style="margin-left: 36pt; text-align: justify;"> Terminarz organizacji zgromadzeń cyklicznych ze wskazaniem dat,</li> <li style="margin-left: 36pt; text-align: justify;"> Godzinę i miejsce rozpoczęcia zgromadzenia, przewidywany czas trwania, przewidywaną liczbę uczestnik&oacute;w oraz ewentualną trasę przejścia ze wskazaniem miejsca zakończenia zgromadzenia,</li> <li style="margin-left: 36pt; text-align: justify;"> Informację o środkach służących zapewnieniu pokojowego przebiegu zgromadzenia, o ile organizator zgromadzenia je zaplanował.</li> </ol> <p style="text-align: justify;"> &nbsp;</p> <p style="text-align: justify;"> Ponadto do wniosku organizator dołącza (art. 10 ust. 2 i 3 Prawa o zgromadzeniach i część I pkt 53 załącznika do ustawy z dnia 16 listopada 2006 r. o opłacie skarbowej):</p> <p style="text-align: justify;"> - pisemną zgodę na przyjęcie obowiązk&oacute;w przewodniczącego zgromadzenia w przypadku jego wyznaczenia.</p> <p style="text-align: justify;"> &nbsp;</p> <p style="text-align: justify;"> W przypadku wniesienia wniosku za pomocą środk&oacute;w komunikacji elektronicznej zamiast pisemnej zgody na przyjęcie obowiązk&oacute;w przewodniczącego zgromadzenia, można dołączyć elektroniczną kopię tego dokumentu:</p> <p style="text-align: justify;"> - zdjęcie organizatora zgromadzenia albo przewodniczącego zgromadzenia w przypadku jego wyznaczenia,</p> <p style="text-align: justify;"> - potwierdzenie wniesienia opłaty skarbowej za wydanie decyzji w przedmiocie zgody na cykliczne organizowanie zgromadzeń w wysokości 10 zł.</p> <p style="text-align: justify;"> &nbsp;</p> <p style="text-align: justify;"> Opłatę skarbową należy wnieść na konto Urzędu Miasta Lublin:</p> <p style="text-align: justify;"> <strong>&nbsp;95 1240 2092 9329 9200 0620 0000</strong></p> <p style="text-align: justify;"> &nbsp;</p> <p style="text-align: justify;"> z dopiskiem: opłata za wydanie decyzji w przedmiocie zgody na cykliczne organizowanie zgromadzeń wraz z podaniem imienia i nazwiska lub nazwy organizatora.</p> <p style="text-align: justify;"> &nbsp;</p> <p style="text-align: justify;"> <em>Numer &nbsp;rachunku &nbsp;bankowego &nbsp;aktualny &nbsp;na &nbsp;dzień &nbsp;15 &nbsp;października 2017 r. Na &nbsp;stronie ciąży obowiązek sprawdzenia poprawności rachunku bankowego.</em></p> <p style="text-align: justify;"> &nbsp;</p> <p style="text-align: justify;"> W przypadku zaś, gdy organizator występuje przez pełnomocnika, to zgodnie z art. 33 &sect; 3 i 3a ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. Kodeks postępowania administracyjnego, pełnomocnik dołącza do wniosku oryginał lub urzędowo poświadczony odpis pełnomocnictwa. Adwokat, radca prawny, rzecznik patentowy, a także doradca podatkowy mogą sami uwierzytelnić odpis udzielonego im pełnomocnictwa oraz odpisy innych dokument&oacute;w wykazujących ich umocowanie. Jeżeli odpis pełnomocnictwa lub odpisy innych dokument&oacute;w wykazujących umocowanie zostały sporządzone w formie dokumentu elektronicznego, ich uwierzytelnienia dokonuje się przy użyciu mechanizm&oacute;w określonych w art. 20a ust. 1 albo 2 ustawy z dnia 17 lutego 2005 r. o informatyzacji działalności podmiot&oacute;w realizujących zadania publiczne. Odpisy pełnomocnictwa lub odpisy innych dokument&oacute;w wykazujących umocowanie uwierzytelniane elektronicznie sporządzane są w formatach danych określonych w przepisach wydanych na podstawie art. 18 pkt 1 tej ustawy.</p> <p style="text-align: justify;"> &nbsp;</p> <p style="text-align: justify;"> Opłata skarbowa za dokument stwierdzający udzielenie pełnomocnictwa oraz jego odpis, wypis&nbsp; lub kopia - od każdego stosunku pełnomocnictwa wynosi 17 zł (część IV załącznika do ustawy o opłacie skarbowej).</p> <p style="text-align: justify;"> &nbsp;</p> <p style="text-align: justify;"> Wnioski spełniające przedstawione wyżej wymagania należy składać do Lubelskiego Urzędu Wojew&oacute;dzkiego w Lublinie:</p> <p style="text-align: justify;"> - za pośrednictwem Elektronicznej Platformy Usług Administracji Publicznej (ePUAP) na adres skrytki &nbsp;Lubelskiego Urzędu Wojew&oacute;dzkiego w Lublinie <strong>/luwwlublinie/ezd</strong></p> <p style="text-align: justify;"> - &nbsp;na adres e-mail: <span style="color:#0000ff;"><u>poczta@</u></span><u><a href="mailto:poczta@lublin.uw.gov.pl"><span style="color:#0000ff;">lublin.uw.gov.pl</span></a></u></p> <p style="text-align: justify;"> - &nbsp;&nbsp;nr faksu: <strong>81-74-24-102</strong></p> <p style="text-align: justify;"> -&nbsp; korespondencyjnie lub osobiście: Lubelski Urząd Wojew&oacute;dzki w Lublinie, ul. Spokojna 4, 20- 914 Lublin.</p> <p style="text-align: justify;"> &nbsp;</p> <p style="text-align: justify;"> &nbsp;</p> <p style="text-align: justify;"> Wojewoda wydaje decyzję nie p&oacute;źniej niż na 5 dni przed planowanym terminem pierwszego z cyklu zgromadzeń, biorąc w szczeg&oacute;lności pod uwagę okoliczność wcześniejszego organizowania zgromadzeń przez wnioskodawcę oraz cel cyklicznego organizowania zgromadzeń (art. 26b ust. 1 <em>Prawa o zgromadzeniach</em>).</p> <p style="text-align: justify;"> Jednocześnie z wydaniem decyzji w przedmiocie zgody na cykliczne organizowanie zgromadzeń, Wojewoda Lubelski udostępnia informację o miejscu i terminach zgromadzeń organizowanych cyklicznie w Biuletynie Informacji Publicznej Lubelskiego Urzędu Wojew&oacute;dzkiego w Lublinie. Informuje r&oacute;wnież o wydaniu decyzji organ gminy, na terenie kt&oacute;rej ma się odbyć zgromadzenie cykliczne&nbsp; &nbsp;(art. 26b ust. 2 Prawa o zgromadzeniach).</p> <p style="text-align: justify;"> &nbsp;</p> <p style="text-align: justify;"> Odwołanie od decyzji Wojewody Lubelskiego w przedmiocie zgody na cykliczne organizowanie zgromadzeń wnosi się bezpośrednio do Sądu Okręgowego w Lublinie w terminie 24 godzin od jej udostępnienia w Biuletynie Informacji Publicznej Lubelskiego &nbsp;Urzędu Wojew&oacute;dzkiego. Wniesienie odwołania nie wstrzymuje wykonania decyzji (zgodnie z art. 16 ust. 1 w związku z art. 26e ustawy &nbsp;z dnia 24 lipca 2015 r. <em>Prawo o zgromadzeniach</em>).</p> <p style="text-align: justify;"> &nbsp;</p> <p style="text-align: justify;"> Na podstawie decyzji wojewody, zgodnie z art. 26d Prawa o zgromadzeniach, zgromadzenia organizowane cyklicznie mogą odbywać się w okresie nie dłuższym niż 3 lata od przeprowadzenia pierwszego z cyklu zgromadzeń.</p> <p style="text-align: justify;"> &nbsp;</p> <p style="text-align: justify;"> Na mocy art. 26c ust. 1 Prawa o zgromadzeniach, wojewoda wydaje decyzję o cofnięciu zgody &nbsp;na cykliczne organizowanie zgromadzeń na wniosek: organizatora (pkt 1) lub jeżeli co najmniej dwukrotnie, w terminach określonych w terminarzu, o kt&oacute;rym mowa w art. 26a ust. 1, nie zostały one zorganizowane (pkt 2). Przy czym, zgodnie z art. 26 c ust. 2 powyższej ustawy, przepisu ust. 1 pkt 2 nie stosuje się, jeżeli zgromadzenie nie mogło zostać zorganizowane z przyczyn niezależnych&nbsp; od organizatora.</p> <p style="margin-left:36.0pt;"> &nbsp;</p> <p style="margin-left:36.0pt;"> &nbsp;</p> <p style="margin-left:36.0pt;"> &nbsp;</p> ' na '<p style="text-align: justify;"> Zgodnie z art. 26a ust. 1 ustawy Prawo o zgromadzeniach, jeżeli zgromadzenia są organizowane przez tego samego organizatora w tym samym miejscu lub na tej samej trasie co najmniej 4 razy w roku według opracowanego terminarza lub co najmniej raz w roku w dniach świąt państwowych&nbsp; i narodowych, a tego rodzaju wydarzenia odbywały się w ciągu ostatnich 3 lat, chociażby nie w formie zgromadzeń i miały na celu w szczeg&oacute;lności uczczenie doniosłych i istotnych dla historii Rzeczypospolitej Polskiej wydarzeń, organizator może zwr&oacute;cić się z wnioskiem do wojewody o wyrażenie zgody na cykliczne organizowanie tych zgromadzeń.</p> <p style="text-align: justify;"> &nbsp;</p> <p style="text-align: justify;"> Wojewoda wydaje decyzje w przedmiocie zgody na cykliczne organizowanie zgromadzeń na terenie wojew&oacute;dztwa lubelskiego.</p> <p style="text-align: justify;"> &nbsp;</p> <p style="text-align: justify;"> Wniosek powinien zostać złożony nie p&oacute;źniej niż na 7 dni przed planowaną datą pierwszego z cyklu zgromadzeń (art. 26a ust 3 <em>Prawa o zgromadzeniach</em>).</p> <p style="text-align: justify;"> &nbsp;</p> <p style="text-align: justify;"> We wniosku organizator zgromadzenia cyklicznego podaje (zgodnie z art. 10 ust. 1 i art. 26a ust. 2 ustawy <em>Prawo o zgromadzeniach</em>):</p> <ul> <li style="text-align: justify;"> imię i nazwisko organizatora zgromadzenia, jego numer PESEL albo rodzaj i numer dokumentu tożsamości w przypadku osoby nieposiadającej numeru PESEL, adres do korespondencji, adres poczty elektronicznej i numer telefonu umożliwiające kontakt z nim, a w przypadku gdy organizatorem zgromadzenia jest osoba prawna lub inna organizacja - jej nazwę i adres siedziby oraz imię i nazwisko osoby składającej wniosek w imieniu organizatora zgromadzenia, jej numer PESEL albo rodzaj&nbsp; i numer dokumentu tożsamości w przypadku osoby nieposiadającej numeru PESEL, adres&nbsp; do korespondencji, adres poczty elektronicznej i numer telefonu umożliwiające kontakt z tą osobą,</li> <li style="text-align: justify;"> imię i nazwisko przewodniczącego zgromadzenia, jego numer PESEL albo rodzaj i numer dokumentu tożsamości w przypadku osoby nieposiadającej numeru PESEL, adres do korespondencji, adres poczty elektronicznej i numer telefonu umożliwiające kontakt z nim,</li> <li style="text-align: justify;"> uzasadnienie celu cyklicznego organizowania zgromadzeń,</li> <li style="text-align: justify;"> cel zgromadzenia, w tym wskazanie spraw publicznych, kt&oacute;rych ma dotyczyć zgromadzenie,</li> <li style="text-align: justify;"> liczbę zgromadzeń cyklicznych,</li> <li style="text-align: justify;"> terminarz organizacji zgromadzeń cyklicznych ze wskazaniem dat,</li> <li style="text-align: justify;"> godzinę i miejsce rozpoczęcia zgromadzenia, przewidywany czas trwania, przewidywaną liczbę uczestnik&oacute;w oraz ewentualną trasę przejścia ze wskazaniem miejsca zakończenia zgromadzenia,</li> <li style="text-align: justify;"> informację o środkach służących zapewnieniu pokojowego przebiegu zgromadzenia, o ile organizator zgromadzenia je zaplanował.</li> </ul> <p style="text-align: justify;"> &nbsp;</p> <p style="text-align: justify;"> Ponadto do wniosku organizator dołącza (art. 10 ust. 2 i 3 Prawa o zgromadzeniach i część I pkt 53 załącznika do ustawy z dnia 16 listopada 2006 r. o opłacie skarbowej):</p> <p style="text-align: justify;"> - pisemną zgodę na przyjęcie obowiązk&oacute;w przewodniczącego zgromadzenia w przypadku jego wyznaczenia.</p> <p style="text-align: justify;"> &nbsp;</p> <p style="text-align: justify;"> W przypadku wniesienia wniosku za pomocą środk&oacute;w komunikacji elektronicznej zamiast pisemnej zgody na przyjęcie obowiązk&oacute;w przewodniczącego zgromadzenia, można dołączyć elektroniczną kopię tego dokumentu:</p> <p style="text-align: justify;"> - zdjęcie organizatora zgromadzenia albo przewodniczącego zgromadzenia w przypadku jego wyznaczenia,</p> <p style="text-align: justify;"> - potwierdzenie wniesienia opłaty skarbowej za wydanie decyzji w przedmiocie zgody na cykliczne organizowanie zgromadzeń w wysokości 10 zł.</p> <p style="text-align: justify;"> &nbsp;</p> <p style="text-align: justify;"> Opłatę skarbową należy wnieść na konto Urzędu Miasta Lublin:</p> <p style="text-align: justify;"> <strong>&nbsp;95 1240 2092 9329 9200 0620 0000</strong></p> <p style="text-align: justify;"> &nbsp;</p> <p style="text-align: justify;"> z dopiskiem: opłata za wydanie decyzji w przedmiocie zgody na cykliczne organizowanie zgromadzeń wraz z podaniem imienia i nazwiska lub nazwy organizatora.</p> <p style="text-align: justify;"> &nbsp;</p> <p style="text-align: justify;"> <em>Numer &nbsp;rachunku &nbsp;bankowego &nbsp;aktualny &nbsp;na &nbsp;dzień &nbsp;15 &nbsp;października 2017 r. Na &nbsp;stronie ciąży obowiązek sprawdzenia poprawności rachunku bankowego.</em></p> <p style="text-align: justify;"> &nbsp;</p> <p style="text-align: justify;"> W przypadku zaś, gdy organizator występuje przez pełnomocnika, to zgodnie z art. 33 &sect; 3 i 3a ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. Kodeks postępowania administracyjnego, pełnomocnik dołącza do wniosku oryginał lub urzędowo poświadczony odpis pełnomocnictwa. Adwokat, radca prawny, rzecznik patentowy, a także doradca podatkowy mogą sami uwierzytelnić odpis udzielonego im pełnomocnictwa oraz odpisy innych dokument&oacute;w wykazujących ich umocowanie. Jeżeli odpis pełnomocnictwa lub odpisy innych dokument&oacute;w wykazujących umocowanie zostały sporządzone w formie dokumentu elektronicznego, ich uwierzytelnienia dokonuje się przy użyciu mechanizm&oacute;w określonych w art. 20a ust. 1 albo 2 ustawy z dnia 17 lutego 2005 r. o informatyzacji działalności podmiot&oacute;w realizujących zadania publiczne. Odpisy pełnomocnictwa lub odpisy innych dokument&oacute;w wykazujących umocowanie uwierzytelniane elektronicznie sporządzane są w formatach danych określonych w przepisach wydanych na podstawie art. 18 pkt 1 tej ustawy.</p> <p style="text-align: justify;"> &nbsp;</p> <p style="text-align: justify;"> Opłata skarbowa za dokument stwierdzający udzielenie pełnomocnictwa oraz jego odpis, wypis&nbsp; lub kopia - od każdego stosunku pełnomocnictwa wynosi 17 zł (część IV załącznika do ustawy o opłacie skarbowej).</p> <p style="text-align: justify;"> &nbsp;</p> <p style="text-align: justify;"> Wnioski spełniające przedstawione wyżej wymagania należy składać do Lubelskiego Urzędu Wojew&oacute;dzkiego w Lublinie:</p> <p style="text-align: justify;"> - za pośrednictwem Elektronicznej Platformy Usług Administracji Publicznej (ePUAP) na adres skrytki &nbsp;Lubelskiego Urzędu Wojew&oacute;dzkiego w Lublinie <strong>/luwwlublinie/ezd</strong></p> <p style="text-align: justify;"> - &nbsp;na adres e-mail: <span style="color:#0000ff;"><u>poczta@</u></span><u><a href="mailto:poczta@lublin.uw.gov.pl"><span style="color:#0000ff;">lublin.uw.gov.pl</span></a></u></p> <p style="text-align: justify;"> - &nbsp;&nbsp;nr faksu: <strong>81-74-24-102</strong></p> <p style="text-align: justify;"> -&nbsp; korespondencyjnie lub osobiście: Lubelski Urząd Wojew&oacute;dzki w Lublinie, ul. Spokojna 4, 20- 914 Lublin.</p> <p style="text-align: justify;"> &nbsp;</p> <p style="text-align: justify;"> &nbsp;</p> <p style="text-align: justify;"> Wojewoda wydaje decyzję nie p&oacute;źniej niż na 5 dni przed planowanym terminem pierwszego z cyklu zgromadzeń, biorąc w szczeg&oacute;lności pod uwagę okoliczność wcześniejszego organizowania zgromadzeń przez wnioskodawcę oraz cel cyklicznego organizowania zgromadzeń (art. 26b ust. 1 <em>Prawa o zgromadzeniach</em>).</p> <p style="text-align: justify;"> Jednocześnie z wydaniem decyzji w przedmiocie zgody na cykliczne organizowanie zgromadzeń, Wojewoda Lubelski udostępnia informację o miejscu i terminach zgromadzeń organizowanych cyklicznie w Biuletynie Informacji Publicznej Lubelskiego Urzędu Wojew&oacute;dzkiego w Lublinie. Informuje r&oacute;wnież o wydaniu decyzji organ gminy, na terenie kt&oacute;rej ma się odbyć zgromadzenie cykliczne&nbsp; &nbsp;(art. 26b ust. 2 Prawa o zgromadzeniach).</p> <p style="text-align: justify;"> &nbsp;</p> <p style="text-align: justify;"> Odwołanie od decyzji Wojewody Lubelskiego w przedmiocie zgody na cykliczne organizowanie zgromadzeń wnosi się bezpośrednio do Sądu Okręgowego w Lublinie w terminie 24 godzin od jej udostępnienia w Biuletynie Informacji Publicznej Lubelskiego &nbsp;Urzędu Wojew&oacute;dzkiego. Wniesienie odwołania nie wstrzymuje wykonania decyzji (zgodnie z art. 16 ust. 1 w związku z art. 26e ustawy &nbsp;z dnia 24 lipca 2015 r. <em>Prawo o zgromadzeniach</em>).</p> <p style="text-align: justify;"> &nbsp;</p> <p style="text-align: justify;"> Na podstawie decyzji wojewody, zgodnie z art. 26d Prawa o zgromadzeniach, zgromadzenia organizowane cyklicznie mogą odbywać się w okresie nie dłuższym niż 3 lata od przeprowadzenia pierwszego z cyklu zgromadzeń.</p> <p style="text-align: justify;"> &nbsp;</p> <p style="text-align: justify;"> Na mocy art. 26c ust. 1 Prawa o zgromadzeniach, wojewoda wydaje decyzję o cofnięciu zgody &nbsp;na cykliczne organizowanie zgromadzeń na wniosek: organizatora (pkt 1) lub jeżeli co najmniej dwukrotnie, w terminach określonych w terminarzu, o kt&oacute;rym mowa w art. 26a ust. 1, nie zostały one zorganizowane (pkt 2). Przy czym, zgodnie z art. 26 c ust. 2 powyższej ustawy, przepisu ust. 1 pkt 2 nie stosuje się, jeżeli zgromadzenie nie mogło zostać zorganizowane z przyczyn niezależnych&nbsp; od organizatora.</p> <p style="margin-left:36.0pt;"> &nbsp;</p> <p style="margin-left:36.0pt;"> &nbsp;</p> <p style="margin-left:36.0pt;"> &nbsp;</p> '

Podgląd
Zamknij
PolePrzedPo
full

Zgodnie z art. 26a ust. 1 ustawy Prawo o zgromadzeniach, jeżeli zgromadzenia są organizowane przez tego samego organizatora w tym samym miejscu lub na tej samej trasie co najmniej 4 razy w roku według opracowanego terminarza lub co najmniej raz w roku w dniach świąt państwowych  i narodowych, a tego rodzaju wydarzenia odbywały się w ciągu ostatnich 3 lat, chociażby nie w formie zgromadzeń i miały na celu w szczególności uczczenie doniosłych i istotnych dla historii Rzeczypospolitej Polskiej wydarzeń, organizator może zwrócić się z wnioskiem do wojewody o wyrażenie zgody na cykliczne organizowanie tych zgromadzeń.

 

Wojewoda wydaje decyzje w przedmiocie zgody na cykliczne organizowanie zgromadzeń na terenie województwa lubelskiego.

 

Wniosek powinien zostać złożony nie później niż na 7 dni przed planowaną datą pierwszego z cyklu zgromadzeń (art. 26a ust 3 Prawa o zgromadzeniach).

We wniosku organizator zgromadzenia cyklicznego podaje (zgodnie z art. 10 ust. 1 i art. 26a ust. 2 ustawy Prawo o zgromadzeniach):

  1. Imię i nazwisko organizatora zgromadzenia, jego numer PESEL albo rodzaj i numer dokumentu tożsamości w przypadku osoby nieposiadającej numeru PESEL, adres do korespondencji, adres poczty elektronicznej i numer telefonu umożliwiające kontakt z nim, a w przypadku gdy organizatorem zgromadzenia jest osoba prawna lub inna organizacja - jej nazwę i adres siedziby oraz imię i nazwisko osoby składającej wniosek w imieniu organizatora zgromadzenia, jej numer PESEL albo rodzaj  i numer dokumentu tożsamości w przypadku osoby nieposiadającej numeru PESEL, adres  do korespondencji, adres poczty elektronicznej i numer telefonu umożliwiające kontakt z tą osobą,
  2. Imię i nazwisko przewodniczącego zgromadzenia, jego numer PESEL albo rodzaj i numer dokumentu tożsamości w przypadku osoby nieposiadającej numeru PESEL, adres do korespondencji, adres poczty elektronicznej i numer telefonu umożliwiające kontakt z nim,
  3. Uzasadnienie celu cyklicznego organizowania zgromadzeń,
  4. Cel zgromadzenia, w tym wskazanie spraw publicznych, których ma dotyczyć zgromadzenie,
  5. Liczbę zgromadzeń cyklicznych,
  6. Terminarz organizacji zgromadzeń cyklicznych ze wskazaniem dat,
  7. Godzinę i miejsce rozpoczęcia zgromadzenia, przewidywany czas trwania, przewidywaną liczbę uczestników oraz ewentualną trasę przejścia ze wskazaniem miejsca zakończenia zgromadzenia,
  8. Informację o środkach służących zapewnieniu pokojowego przebiegu zgromadzenia, o ile organizator zgromadzenia je zaplanował.

 

Ponadto do wniosku organizator dołącza (art. 10 ust. 2 i 3 Prawa o zgromadzeniach i część I pkt 53 załącznika do ustawy z dnia 16 listopada 2006 r. o opłacie skarbowej):

- pisemną zgodę na przyjęcie obowiązków przewodniczącego zgromadzenia w przypadku jego wyznaczenia.

 

W przypadku wniesienia wniosku za pomocą środków komunikacji elektronicznej zamiast pisemnej zgody na przyjęcie obowiązków przewodniczącego zgromadzenia, można dołączyć elektroniczną kopię tego dokumentu:

- zdjęcie organizatora zgromadzenia albo przewodniczącego zgromadzenia w przypadku jego wyznaczenia,

- potwierdzenie wniesienia opłaty skarbowej za wydanie decyzji w przedmiocie zgody na cykliczne organizowanie zgromadzeń w wysokości 10 zł.

 

Opłatę skarbową należy wnieść na konto Urzędu Miasta Lublin:

 95 1240 2092 9329 9200 0620 0000

 

z dopiskiem: opłata za wydanie decyzji w przedmiocie zgody na cykliczne organizowanie zgromadzeń wraz z podaniem imienia i nazwiska lub nazwy organizatora.

 

Numer  rachunku  bankowego  aktualny  na  dzień  15  października 2017 r. Na  stronie ciąży obowiązek sprawdzenia poprawności rachunku bankowego.

 

W przypadku zaś, gdy organizator występuje przez pełnomocnika, to zgodnie z art. 33 § 3 i 3a ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. Kodeks postępowania administracyjnego, pełnomocnik dołącza do wniosku oryginał lub urzędowo poświadczony odpis pełnomocnictwa. Adwokat, radca prawny, rzecznik patentowy, a także doradca podatkowy mogą sami uwierzytelnić odpis udzielonego im pełnomocnictwa oraz odpisy innych dokumentów wykazujących ich umocowanie. Jeżeli odpis pełnomocnictwa lub odpisy innych dokumentów wykazujących umocowanie zostały sporządzone w formie dokumentu elektronicznego, ich uwierzytelnienia dokonuje się przy użyciu mechanizmów określonych w art. 20a ust. 1 albo 2 ustawy z dnia 17 lutego 2005 r. o informatyzacji działalności podmiotów realizujących zadania publiczne. Odpisy pełnomocnictwa lub odpisy innych dokumentów wykazujących umocowanie uwierzytelniane elektronicznie sporządzane są w formatach danych określonych w przepisach wydanych na podstawie art. 18 pkt 1 tej ustawy.

 

Opłata skarbowa za dokument stwierdzający udzielenie pełnomocnictwa oraz jego odpis, wypis  lub kopia - od każdego stosunku pełnomocnictwa wynosi 17 zł (część IV załącznika do ustawy o opłacie skarbowej).

 

Wnioski spełniające przedstawione wyżej wymagania należy składać do Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie:

- za pośrednictwem Elektronicznej Platformy Usług Administracji Publicznej (ePUAP) na adres skrytki  Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie /luwwlublinie/ezd

-  na adres e-mail: poczta@lublin.uw.gov.pl

-   nr faksu: 81-74-24-102

-  korespondencyjnie lub osobiście: Lubelski Urząd Wojewódzki w Lublinie, ul. Spokojna 4, 20- 914 Lublin.

 

 

Wojewoda wydaje decyzję nie później niż na 5 dni przed planowanym terminem pierwszego z cyklu zgromadzeń, biorąc w szczególności pod uwagę okoliczność wcześniejszego organizowania zgromadzeń przez wnioskodawcę oraz cel cyklicznego organizowania zgromadzeń (art. 26b ust. 1 Prawa o zgromadzeniach).

Jednocześnie z wydaniem decyzji w przedmiocie zgody na cykliczne organizowanie zgromadzeń, Wojewoda Lubelski udostępnia informację o miejscu i terminach zgromadzeń organizowanych cyklicznie w Biuletynie Informacji Publicznej Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie. Informuje również o wydaniu decyzji organ gminy, na terenie której ma się odbyć zgromadzenie cykliczne   (art. 26b ust. 2 Prawa o zgromadzeniach).

 

Odwołanie od decyzji Wojewody Lubelskiego w przedmiocie zgody na cykliczne organizowanie zgromadzeń wnosi się bezpośrednio do Sądu Okręgowego w Lublinie w terminie 24 godzin od jej udostępnienia w Biuletynie Informacji Publicznej Lubelskiego  Urzędu Wojewódzkiego. Wniesienie odwołania nie wstrzymuje wykonania decyzji (zgodnie z art. 16 ust. 1 w związku z art. 26e ustawy  z dnia 24 lipca 2015 r. Prawo o zgromadzeniach).

 

Na podstawie decyzji wojewody, zgodnie z art. 26d Prawa o zgromadzeniach, zgromadzenia organizowane cyklicznie mogą odbywać się w okresie nie dłuższym niż 3 lata od przeprowadzenia pierwszego z cyklu zgromadzeń.

 

Na mocy art. 26c ust. 1 Prawa o zgromadzeniach, wojewoda wydaje decyzję o cofnięciu zgody  na cykliczne organizowanie zgromadzeń na wniosek: organizatora (pkt 1) lub jeżeli co najmniej dwukrotnie, w terminach określonych w terminarzu, o którym mowa w art. 26a ust. 1, nie zostały one zorganizowane (pkt 2). Przy czym, zgodnie z art. 26 c ust. 2 powyższej ustawy, przepisu ust. 1 pkt 2 nie stosuje się, jeżeli zgromadzenie nie mogło zostać zorganizowane z przyczyn niezależnych  od organizatora.

 

 

 

Zgodnie z art. 26a ust. 1 ustawy Prawo o zgromadzeniach, jeżeli zgromadzenia są organizowane przez tego samego organizatora w tym samym miejscu lub na tej samej trasie co najmniej 4 razy w roku według opracowanego terminarza lub co najmniej raz w roku w dniach świąt państwowych  i narodowych, a tego rodzaju wydarzenia odbywały się w ciągu ostatnich 3 lat, chociażby nie w formie zgromadzeń i miały na celu w szczególności uczczenie doniosłych i istotnych dla historii Rzeczypospolitej Polskiej wydarzeń, organizator może zwrócić się z wnioskiem do wojewody o wyrażenie zgody na cykliczne organizowanie tych zgromadzeń.

 

Wojewoda wydaje decyzje w przedmiocie zgody na cykliczne organizowanie zgromadzeń na terenie województwa lubelskiego.

 

Wniosek powinien zostać złożony nie później niż na 7 dni przed planowaną datą pierwszego z cyklu zgromadzeń (art. 26a ust 3 Prawa o zgromadzeniach).

 

We wniosku organizator zgromadzenia cyklicznego podaje (zgodnie z art. 10 ust. 1 i art. 26a ust. 2 ustawy Prawo o zgromadzeniach):

  • imię i nazwisko organizatora zgromadzenia, jego numer PESEL albo rodzaj i numer dokumentu tożsamości w przypadku osoby nieposiadającej numeru PESEL, adres do korespondencji, adres poczty elektronicznej i numer telefonu umożliwiające kontakt z nim, a w przypadku gdy organizatorem zgromadzenia jest osoba prawna lub inna organizacja - jej nazwę i adres siedziby oraz imię i nazwisko osoby składającej wniosek w imieniu organizatora zgromadzenia, jej numer PESEL albo rodzaj  i numer dokumentu tożsamości w przypadku osoby nieposiadającej numeru PESEL, adres  do korespondencji, adres poczty elektronicznej i numer telefonu umożliwiające kontakt z tą osobą,
  • imię i nazwisko przewodniczącego zgromadzenia, jego numer PESEL albo rodzaj i numer dokumentu tożsamości w przypadku osoby nieposiadającej numeru PESEL, adres do korespondencji, adres poczty elektronicznej i numer telefonu umożliwiające kontakt z nim,
  • uzasadnienie celu cyklicznego organizowania zgromadzeń,
  • cel zgromadzenia, w tym wskazanie spraw publicznych, których ma dotyczyć zgromadzenie,
  • liczbę zgromadzeń cyklicznych,
  • terminarz organizacji zgromadzeń cyklicznych ze wskazaniem dat,
  • godzinę i miejsce rozpoczęcia zgromadzenia, przewidywany czas trwania, przewidywaną liczbę uczestników oraz ewentualną trasę przejścia ze wskazaniem miejsca zakończenia zgromadzenia,
  • informację o środkach służących zapewnieniu pokojowego przebiegu zgromadzenia, o ile organizator zgromadzenia je zaplanował.

 

Ponadto do wniosku organizator dołącza (art. 10 ust. 2 i 3 Prawa o zgromadzeniach i część I pkt 53 załącznika do ustawy z dnia 16 listopada 2006 r. o opłacie skarbowej):

- pisemną zgodę na przyjęcie obowiązków przewodniczącego zgromadzenia w przypadku jego wyznaczenia.

 

W przypadku wniesienia wniosku za pomocą środków komunikacji elektronicznej zamiast pisemnej zgody na przyjęcie obowiązków przewodniczącego zgromadzenia, można dołączyć elektroniczną kopię tego dokumentu:

- zdjęcie organizatora zgromadzenia albo przewodniczącego zgromadzenia w przypadku jego wyznaczenia,

- potwierdzenie wniesienia opłaty skarbowej za wydanie decyzji w przedmiocie zgody na cykliczne organizowanie zgromadzeń w wysokości 10 zł.

 

Opłatę skarbową należy wnieść na konto Urzędu Miasta Lublin:

 95 1240 2092 9329 9200 0620 0000

 

z dopiskiem: opłata za wydanie decyzji w przedmiocie zgody na cykliczne organizowanie zgromadzeń wraz z podaniem imienia i nazwiska lub nazwy organizatora.

 

Numer  rachunku  bankowego  aktualny  na  dzień  15  października 2017 r. Na  stronie ciąży obowiązek sprawdzenia poprawności rachunku bankowego.

 

W przypadku zaś, gdy organizator występuje przez pełnomocnika, to zgodnie z art. 33 § 3 i 3a ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. Kodeks postępowania administracyjnego, pełnomocnik dołącza do wniosku oryginał lub urzędowo poświadczony odpis pełnomocnictwa. Adwokat, radca prawny, rzecznik patentowy, a także doradca podatkowy mogą sami uwierzytelnić odpis udzielonego im pełnomocnictwa oraz odpisy innych dokumentów wykazujących ich umocowanie. Jeżeli odpis pełnomocnictwa lub odpisy innych dokumentów wykazujących umocowanie zostały sporządzone w formie dokumentu elektronicznego, ich uwierzytelnienia dokonuje się przy użyciu mechanizmów określonych w art. 20a ust. 1 albo 2 ustawy z dnia 17 lutego 2005 r. o informatyzacji działalności podmiotów realizujących zadania publiczne. Odpisy pełnomocnictwa lub odpisy innych dokumentów wykazujących umocowanie uwierzytelniane elektronicznie sporządzane są w formatach danych określonych w przepisach wydanych na podstawie art. 18 pkt 1 tej ustawy.

 

Opłata skarbowa za dokument stwierdzający udzielenie pełnomocnictwa oraz jego odpis, wypis  lub kopia - od każdego stosunku pełnomocnictwa wynosi 17 zł (część IV załącznika do ustawy o opłacie skarbowej).

 

Wnioski spełniające przedstawione wyżej wymagania należy składać do Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie:

- za pośrednictwem Elektronicznej Platformy Usług Administracji Publicznej (ePUAP) na adres skrytki  Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie /luwwlublinie/ezd

-  na adres e-mail: poczta@lublin.uw.gov.pl

-   nr faksu: 81-74-24-102

-  korespondencyjnie lub osobiście: Lubelski Urząd Wojewódzki w Lublinie, ul. Spokojna 4, 20- 914 Lublin.

 

 

Wojewoda wydaje decyzję nie później niż na 5 dni przed planowanym terminem pierwszego z cyklu zgromadzeń, biorąc w szczególności pod uwagę okoliczność wcześniejszego organizowania zgromadzeń przez wnioskodawcę oraz cel cyklicznego organizowania zgromadzeń (art. 26b ust. 1 Prawa o zgromadzeniach).

Jednocześnie z wydaniem decyzji w przedmiocie zgody na cykliczne organizowanie zgromadzeń, Wojewoda Lubelski udostępnia informację o miejscu i terminach zgromadzeń organizowanych cyklicznie w Biuletynie Informacji Publicznej Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie. Informuje również o wydaniu decyzji organ gminy, na terenie której ma się odbyć zgromadzenie cykliczne   (art. 26b ust. 2 Prawa o zgromadzeniach).

 

Odwołanie od decyzji Wojewody Lubelskiego w przedmiocie zgody na cykliczne organizowanie zgromadzeń wnosi się bezpośrednio do Sądu Okręgowego w Lublinie w terminie 24 godzin od jej udostępnienia w Biuletynie Informacji Publicznej Lubelskiego  Urzędu Wojewódzkiego. Wniesienie odwołania nie wstrzymuje wykonania decyzji (zgodnie z art. 16 ust. 1 w związku z art. 26e ustawy  z dnia 24 lipca 2015 r. Prawo o zgromadzeniach).

 

Na podstawie decyzji wojewody, zgodnie z art. 26d Prawa o zgromadzeniach, zgromadzenia organizowane cyklicznie mogą odbywać się w okresie nie dłuższym niż 3 lata od przeprowadzenia pierwszego z cyklu zgromadzeń.

 

Na mocy art. 26c ust. 1 Prawa o zgromadzeniach, wojewoda wydaje decyzję o cofnięciu zgody  na cykliczne organizowanie zgromadzeń na wniosek: organizatora (pkt 1) lub jeżeli co najmniej dwukrotnie, w terminach określonych w terminarzu, o którym mowa w art. 26a ust. 1, nie zostały one zorganizowane (pkt 2). Przy czym, zgodnie z art. 26 c ust. 2 powyższej ustawy, przepisu ust. 1 pkt 2 nie stosuje się, jeżeli zgromadzenie nie mogło zostać zorganizowane z przyczyn niezależnych  od organizatora.

 

 

 

2017-11-07 14:55:51  Małgorzata Torbicz

Załączono plik 303500

Podgląd
Zamknij
PolePrzedPo
idpuste1165785
user_idpuste1924116
fobject_idpuste303500
resource_idpuste924
modelpusteArticle
foreign_idpuste107437
_attachmentpuste1
_activepuste1
2017-11-07 14:55:51  Małgorzata Torbicz

Załączono plik 303501

Podgląd
Zamknij
PolePrzedPo
idpuste1165786
user_idpuste1924116
fobject_idpuste303501
resource_idpuste924
modelpusteArticle
foreign_idpuste107437
_attachmentpuste1
_activepuste1

Przeczytaj o systemie i przetwarzanych w nim danych

Tożsamość administratora systemu
Administratorem Scentralizowanego Systemu Dostępu do Informacji Publicznej (SSDIP), który służy do udostępniania podmiotowych stron BIP jest Minister Cyfryzacji, mający siedzibę w Warszawie (00-583) przy Al. Ujazdowskich 1/3, który zapewnia jego rozwój i utrzymanie. Minister Cyfryzacji w ramach utrzymywania i udostępniania systemu SSDIP zapewnia bezpieczeństwo publikowanych danych, wymagane funkcjonalności oraz rejestrowanie i nadawanie uprawnień redaktorów BIP dla osób wskazanych we wnioskach podmiotów zainteresowanych utworzeniem własnych stron podmiotowych przy użyciu SSDIP zgodnie z art. 9 ust. 4 pkt 3 ustawy z 6 września 2001 r. o dostępie do informacji publicznej (Dz. U. z 2019 r. poz. 1429).
Minister Cyfryzacji, jako administrator systemu SSDIP jest jednocześnie administratorem danych osób wnioskujących o dostęp do SSDIP w celu utworzenia podmiotowych stron BIP oraz osób wyznaczonych do ich redagowania.
Tożsamość administratora danych
Administratorem danych osobowych przetwarzanych w systemie SSDIP w zakresie osób wnioskujących o utworzenie podmiotowej strony BIP oraz osób wyznaczonych do ich redagowania (redaktorów podmiotowych stron BIP) jest Minister Cyfryzacji.

Administratorami danych publikowanych na podmiotowych stronach BIP utworzonych w ramach SSDIP są podmioty, które daną stronę podmiotową BIP utworzyły. Podmioty te decydują o treści danych, w tym treści i zakresie danych osobowych publikowanych na podmiotowych stronach BIP, ich rozmieszczeniu, modyfikacji i usuwaniu.
Minister Cyfryzacji, jako Administrator systemu SSDIP w odniesieniu do materiałów publikowanych na podmiotowych stronach BIP jest podmiotem przetwarzającym. Może on ingerować w treść materiałów publikowanych na poszczególnych stronach podmiotowych BIP jedynie w przypadku, gdy właściwy podmiot, który daną stronę utworzył i nią zarządza utracił do niej dostęp lub z innych przyczyn utracił nad nią kontrolę.
Dane kontaktowe administratora systemu SSDIP
Z administratorem systemu SSDIP można się skontaktować poprzez adres email mc@mc.gov.pl, pisemnie na adres siedziby administratora, lub na adres ul. Królewska 27, 00-060 Warszawa.
Dane kontaktowe inspektora ochrony danych osobowych
Administrator systemu SSDIP wyznaczył inspektora ochrony danych, z którym może się Pani/Pan skontaktować poprzez email iod@mc.gov.pl lub listownie – na adres ul. Królewska 27, 00-060 Warszawa. Z inspektorem ochrony danych można się kontaktować wyłącznie w sprawach dotyczących przetwarzania danych osobowych osób składających wnioski o udostepnienie SSDIP, redaktorów poszczególnych stron BIP, oraz incydentów bezpieczeństwa.
W sprawach przetwarzania danych osobowych zawartych w treści materiałów publikowanych w ramach poszczególnych stron podmiotowych, należy się kontaktować z inspektorem ochrony danych podmiotu, którego strona BIP dotyczy, ich redaktorem lub kierownictwem podmiotu, który daną stronę podmiotowa BIP utworzył.
Cele przetwarzania i podstawa prawna przetwarzania
Celem przetwarzania danych publikowanych na stronach podmiotowych BIP przez poszczególne podmioty jest udostępnienie informacji publicznej wytworzonej w urzędzie i dotyczącej działalności urzędu. Podstawę prawną publikacji stanowi wypełnienie obowiązku prawnego, o którym mowa w art. 8 oraz art. 9 ust 2 ustawy z dnia 6 września 2001 r. o dostępie do informacji publicznej.
Celem udostępniania systemu SSDIP przez Ministra Cyfryzacji jest umożliwienie podmiotom zobowiązanym, o których mowa w art. 4 ust 1 i 2 ustawy z 6 września 2001 r. o dostępie do informacji publicznej, utworzenia i prowadzenia własnych stron BIP (co wynika z art. 9 ust. 4 pkt 3 oraz art. 9 ust. 4a ww. ustawy).
Odbiorcy danych lub kategorie odbiorców danych
Dane osobowe w zakresie imienia, nazwiska, nr telefonu, nr faksu dotyczące redaktorów podmiotowych stron BIP oraz dane osobowe publikowane w ramach treści materiałów zamieszczanych na poszczególnych podmiotowych stronach BIP są danymi udostępnianymi publicznie bez żadnych ograniczeń, w tym Centralnemu Ośrodkowi Informatycznemu w Warszawie przy Alejach Jerozolimskich 132-136, któremu Ministerstwo Cyfryzacji powierzyło przetwarzanie danych przetwarzanych w ramach platformy SSDIP.
Okres przechowywania danych
Dane dotyczące osób wnioskujących o udostępnienie systemu SSDIP oraz dane osób wyznaczonych na redaktorów stron podmiotowych przechowywane są przez czas, w jakim osoby te pełniły swoje funkcje oraz przez okres wskazany w przepisach prawa po okresie, w którym osoby te przestały pełnić swoje funkcje.
Dane osobowe osób zawarte w materiałach publikowanych w ramach podmiotowych stron BIP przechowywane są przez okres ustalony przez osoby zarządzające treścią tych stron.
Prawa podmiotów danych
Osoby, których dane są przetwarzane w systemie głównym SSDIP, w tym osoby składające wnioski o przyznanie dostępu do SSDIP oraz osoby będące redaktorami podmiotowych stron BIP, mają prawo dostępu do swoich danych, prawo do sprzeciwu, prawo ograniczenia przetwarzania oraz prawo żądania ich sprostowania oraz usunięcia po okresie, o którym mowa powyżej. Z wnioskiem w sprawie realizacji ww. praw należy się zwracać do administratora systemu tj. Ministra Cyfryzacji lub wyznaczonego inspektora ochrony danych na adres iod@mc.gov.pl.
Osoby, których dane są publikowane w ramach treści materiałów zamieszczanych na podmiotowych stronach BIP maja prawo dostępu do danych, prawo do sprzeciwu, prawo do ograniczenia przetwarzania, prawo żądania ich sprostowania oraz usunięcia po okresie, w którym ich publikacja jest wymagana. Z wnioskiem w sprawie realizacji ww. praw należy się zwracać do administratora danych podmiotu, którego dana strona BIP dotyczy, lub wyznaczonego przez niego inspektora ochrony danych.
Prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
Osobom, których dane są przetwarzane w systemie SSDIP lub na podmiotowych stronach BIP publikowanych przez poszczególne podmioty przysługuje prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego zajmującego się ochroną danych tj. do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych (PUODO) z siedzibą w Warszawie przy ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa.
Informacja o dobrowolności lub obowiązku podania danych
Przetwarzanie danych osobowych osób składających wnioski o dostęp do SSDIP oraz osób wyznaczonych do redakcji poszczególnych stron podmiotowych BIP jest niezbędne dla zapewnienia kontroli dostępu i wynika z przepisu prawa, tj. art. 9 ust. 4 pkt 3 oraz art. 9 ust. 4a ustawy z 6 września 2001 r. o dostępie do informacji publicznej (Dz. U. z 2019 r. poz. 1429) oraz § 15 ust. 2 Rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 18 stycznia 2007 r. w sprawie Biuletynu Informacji Publicznej (Dz. U. Nr 10, poz. 68), w związku z art. 20a ustawy z dnia 17 lutego o informatyzacji działalności podmiotów realizujących zadania publiczne (Dz. U. z 2019 r. poz. 700, 730, 848, 1590 i 2294) i przepisami rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 12 kwietnia 2012 r. w sprawie Krajowych Ram Interoperacyjności, minimalnych wymagań dla rejestrów publicznych i wymiany informacji w postaci elektronicznej oraz minimalnych wymagań dla systemów teleinformatycznych (Dz.U. z 2017 r. poz. 2247).
Publikowanie danych osobowych na stronie systemu SSDIP oraz na podmiotowych stronach BIP jest dopuszczalne tylko wtedy, jeśli wynika z przepisów prawa, lub jeśli administrator danych uzyskał zgodę tych osób na ich publikację.



Zapoznałem się..